0,00 Kč

Jak si hrát sami?

Vloženo: 17. 07. 2017

Tak jako trénujeme svaly na našem těle, je potřeba cvičit i náš mozek, který je v podstatě taky sval. Existuje mnoho způsobů, jak zlepšit jeho zdraví, ať už se jedná o četbu, luštění křížovek či používání různých aplikací na smartphonech, které podporují činnost mozku. Ovšem velmi účinným prostředkem jsou hlavolamy a hry pro jednoho hráče. Na takovou zábavu není nutné mít spoustu volného času. Řešit hlavolam můžete hodinu, ale také třeba jen 10 minut při cestě metrem do práce, do školy, anebo o polední pauze jako odreagování od práce. Mnohé z nich nejsou ani prostorově náročné, a tak je lze nosit v kabelce či dokonce v kapse. Můžete je mít tudíž stále u sebe a vytáhnout je, když máte dlouhou chvíli – při čekání na přátele, na autobus či během nudné přednášky.

Na našem e-shopu nabízíme mnoho takových zabíječů nudy, a zde Vám představíme ty, o nichž jsme přesvědčení, že jsou ty nejpopulárnější.

Rubikova kostka

Pravděpodobně nejoblíbenějším hlavolamem již od 80. let 20. století je Rubikova kostka, která od té doby prošla řadou inovací. Klasická „rubikovka“ má rozměry 3x3x3 čili 27 malých kostek. Ve své podstatě je ale složena z 26 dílů - 8 rohů, 12 hran a 6 středů.  Existují také verze složitější, ať už menší (2x2x2) či větší (7x7x7). Rubikova kostka však nemusí mít pouze tvar krychle, ale existují například i varianty pyramidy, dvanáctistěnu či typ Square 1 (Cube 21), který nemá klasické tvary kostiček, ale různých do sebe zapadajících geometrických tvarů. Pokud se Vám do ruky dostala kostka z doby její největší slávy, mohli jste pocítit, že šla otáčet opravdu ztuha. V dnešní době se však sestavuje tak, aby se otáčela opravdu snadno, a tudíž ji lze složit v rekordním čase, pokud člověk ví jak na to. Hledejte výrobce GANS, WALK či MOYU.

Ježek v kleci

Asi nejznámějším českým hlavolamem je Ježek v kleci. Velkou zásluhu na tom ovšem má Foglarova trilogie o Stínadlech. Hlavolam se skládá z pěti otvorů po obvodu tvořící klec, uvnitř které se nachází ježek s nejméně šesti různě dlouhými kuželovitými ostny. Princip tohoto hlavolamu je prostý – vyndat ježka z klece.

Foglar ale nebyl tím kdo tento hlavolam přivedl na svět. První zmínka o ježkovi byla již kolem roku 1886 v americkém katalogu US Trick & Novelty Co. a o deset let později si ho nechal patentovat Američan Clarence A. Worrall. Foglar pouze vymyslel inovaci, jímž bylo rozšroubování středu ježka na dvě polokoule, do kterých se dala ukrýt zpráva. Avšak ve skutečnosti šroubovací ježci na trhu příliš neexistují. Byla to pouze Foglarova myšlenka, která se mu do příběhu velmi hodila.

I na tento hlavolam existují různé variace jako například Sova v kleci, Papoušek v kleci či Kanárek v kleci a další, které fungují na stejném principu.

Japonské skříňky

V našem e-shopu nabízíme také několik japonských skříněk. Většinu z nich jsme získali z japonského městečka Hakone, kde se vyrábí ručně a pouze v omezeném množství. Z tohoto městečka je vidět i sopka Fuji, a tak se na některých skříňkách objevuje jako motiv. Historie tohoto originálního rébusu sahá více jak 100 let zpět. Ve své podstatě se jedná o mechanický hlavolam složený buď z jedné či více částí. Pro otevření této skříňky je potřeba využít určitý počet tahů ve správném pořadí.

Ramisis, copernisis, tessarisis(Sonic Games)

Tento typ hlavolamů se řadí mezi několik nejtěžších hlavolamů na světě. Úkol spočívá v tom hlavolam rozložit a zjistit unikátní kód. Na první pohled se může zdát, že je záhada vyřešena za jeden zimní večer, ale opak je pravdou – řešení může trvat i několik měsíců, a právě to je ta největší zábava. Vyřešení je pak jen třešnička na závěr. Výrobou těchto krásných kovových hlavolamů se zabývá Angličan Andrew Reeves, který je všechny sám i několik měsíců vymýšlí. Díky své podstatě tak tyto hlavolamy patří mezi velmi drahou zábavu (některé z nich dosahují částky až 25 000 Kč).

Hanayama

Hanayama je japonská značka hlavolamů, která se může pyšnit více jak šedesáti druhy hlavolamů se šesti různými obtížnostmi. Každý rok se vybere několik nejlepších kovových hlavolamů na světě (nejlepší design, nejlepší provedení atd.) a vyrobí se právě pod touto značnou.

Smartgames – Antivirus

Prostředí této hry se odehrává uvnitř lidské buňky, kterou napadl zákeřný virus. Na první pohled hra vypadá velmi prostě, ale po vyřešení několika prvních rébusů se stává stále těžší a složitější. Cílem této hry je „vystrnadit“ virus z lidské buňky. Prvním krokem je výběr prvotního rozložení z knížky zadání, dle kterého se přesně umístí dílky na herní desku. Červený herní dílek představuje virus, který je pomocí molekul (různě barevné dílky) vysouván ven (roh herní desky). Molekuly i virus se mohou pohybovat ve skupinách pouze diagonálně, a navíc se stále blokují a překážejí si v cestě. Pokud se Vám podaří úplně vysunout vir z herního plánu, rébus je vyřešen. Hra obsahuje celkem 60 možných variant k řešení, a navíc i cestovní váček, takže tuto hru můžete hrát kdekoliv na cestách.

Veškeré výše zmíněné produkty je možné zakoupit na našem e-shopu. Objednávky je možné zasílat nejen přes Českou poštu, ale také samozřejmě přes službu Zásilkovna.

Přejeme Vám mnoho zábavy a v některých případech i pevné nervy.



Hry a hlavolamy - Maloobchod, hlavolamy, deskové hry, ježek v kleci, rubikova kostka, puzzle, šachy, dřevěné hlavolamy. Osobní odběr po dohodě na telefonu 608702146
Nabídka obchodu
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Ověřeno zákazníky
  • 24.02.2024 Anonymní
  • 22.02.2024 Anonymní
  • 18.02.2024 Anonymní
    rychle a kvalitne
  • 28.01.2024 Anonymní
  • 17.01.2024 Anonymní
    Komunikace na výbornou a děkuji. Jana K.
  • 12.01.2024 Anonymní
  • 12.01.2024 Anonymní
    Vše OK

Další recenze našich zákazníků

Hry a hlavolamy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 608 702 146

E-mail: jflejberk@seznam.cz

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Ochrana osobních údajů

Sledování zásilek



Platby