0,00 Kč

Největší Evropské Mistrovství ve skládání Rubikovy kostky hostí Radotín

Vloženo: 02. 06. 2016

Praha 16 – Radotín bude hostit Mistrovství Evropy Rubikovy kostky 2016. Více jak 500 speedcuberů (mistrů v rychloskládání kostky) z 6 kontinentů a 44 zemí bude soutěžit od  15 do 17. července ve sportovní Hale Radotín a bojovat zde o titul Evropského šampiona. 

 

S přihlášenými 525 účastníky bude Euro 2016 třetí největší soutěž celosvětově a bezkonkurenčně nejvíce obsazené  Mistrovství  Evropy v historii.

 

Rubikova kostka je maďarský vynález stvořený profesorem architektury Ernő Rubikem v roce  1974. Originální jméno hlavolamu bylo „Magic Cube”, od roku 1980 ji, ale svět zná jako „Rubikova kostka”. První soutěž ve skládání byla uspořádána v roce 1982 v Budapešti, kde soutěžící Ming Thai z USA vyhrál s časem  22.88 sekund. Dnes je světový rekord prakticky pětinový tedy 4,90 sekundy a jeho čas lze stěží považovat jako průměrný.

 

Soutěž se od roku 1982 velmi změnila, a to že se soutěží se v 18 různých disciplínách oproti jedné a mistrovství trvá plné tři dny. Kromě originální 3x3x3 Rubikovy kostky (tedy tři řady tři sloupce a tři vrstvy do hloubky) jsou zde jak menší (2x2x2) a i větší kostky (4x4x4 až 7x7x7). Divácky velmi atraktivní je skládání kostky 3x3x3 jednou rukou, poslepu či nohami doplňují i jiné rotační tvary jako  Rubikovy hodiny, Pyraminx, Square-1 .

 

Věk nehraje žádnou roli při skládání, proto tady neexistují žádné kategorie. Proto soutěží šestiletí po padesáti sedmileté dohromady. I když průměrný věk soutěžících je 21 let dá se očekávat vítěz mezi náctiletými. Umí složit kostku rychleji, než vy dočtete tuto větu. A vše je o rychlosti, tréninku a přemýšlení. Cílem je nejrychleji složit kostku a ztráta desetin sekundy je zničující. To platí pro všechny bez rozdílu věku.

 

Řešit kostku je skvělá alchymie. Začátek je 5 až 10 algoritmů, se kterými se dostanete pod 3 minuty.  Pak se naučíte další desítky až stovky algoritmů, jež váš čas stlačí postupně pod 20 sekund. No, a pokud to si to zvládnete zapamatovat, trénujete 8 hodin denně alespoň dva roky a Vaše dovednosti se budou stále zlepšovat, možná stlačíte svůj čas k 10 sekundám. Pod touto hranicí jsou už jen Mistři s velkým M. Ohebnost prstů vybavovací schopnosti a stovky a stovky hodin tréninku vás dovedou na špičku. Pokud tedy dnes začnete tak se na Vás těšíme v roce 2018 na dalším mistrovství.

Přijďte se podívat i vy do Sportovní haly Radotín 15-17. července 2016 na mistry, jež složí kostku v nejrychlejších časech.

 

Jestli chcete vědět více, klikněte na anglický web soutěže: https://euro2016.cubing.net/

 

RNDr. Jaroslav Flejberk

www.hryahlavolamy.cz

 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 
Hry a hlavolamy - Maloobchod, hlavolamy, deskové hry, ježek v kleci, rubikova kostka, puzzle, šachy, dřevěné hlavolamy. Osobní odběr po dohodě na telefonu 608702146
Nabídka obchodu
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Ověřeno zákazníky
 • 25.05.2017 eSTe
  Perfektní servis
 • 19.05.2017 kamibe
  Měla jsem zálusk na nějaký hlavolam, a protože v našem městě bylo místo, kam jsem mohla zajít, zrušeno, obrátila jsem se na internet. Osobně bych raději zašla do kamenného obchodu. Nákup přes net má výhodu, že ho mohu provést kdykoli, i v pozdních nočních hodinách.
 • 13.05.2017 jolana
  dostala jsem jinou barvu výrobku,než tu co jsem si objednala
 • 25.04.2017 Anonymní
 • 03.04.2017 BLfyzio
  Maximální spokojenost, všem doporučuji!

Další recenze našich zákazníků

Hry a hlavolamy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 608 702 146

E-mail: jflejberk@seznam.cz

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Sledování zásilekPlatby

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací