0,00 Kč

Rubik's Futuro Cube

Vloženo: 05. 11. 2013

Historie

Features

BEDNA 2009

Všechno začalo v roce 2009, kdy skupina kamarádů spojená s firmou PRINCIP připravovala pražskou šifrovací hru BEDNA. Bedna je venkovní hra pro 5-ti členné týmy, která je založena na jednoduchém principu. Tým dorazí na stanoviště, kde získá šifru a pokud ji vyřeší, získá polohu další šifry. Bedna se od podobných her liší v tom, že hráče provází po celou dobu hry nějaký fyzický, většinou dřevěný hlavolam, který je do celé hry zakomponován. V roce 2009 jsme chtěli vymyslet něco speciálního. Něco, co si nikdo nedokázal ani představit. Něco, co by bylo originální nejen z pohledu minulých ročníků, ale i z pohledu všech jiných šifrovacích her.

 
Features

V době přípravy hry jsme ve společnosti PRINCIP zkoumali možnosti nových miniaturních elektronických akcelerometrů a vyvíjeli systém pro klasifikaci pohybů pacientů po úrazech a jiných traumatických událostech. Vzhledem k našim zkušenostem s návrhem elektroniky nás napadlo sestavit elektronický hlavolam v podobě malé bílé kostičky (kvůli jménu hry jsme jí začali říkat Bednička), která reagovala na pohyb a byla schopna zpětně komunikovat pomocí pípání a čtyř LED. Aniž bychom tehdy tušili, jednalo se o prvního jednoduchého předchůdce Rubik’s Futuro Cube.

Hráče tato kostička provázela po cca 24 hodin hraní hry, během které museli s kostičkou řešit asi 9 úloh. U zúčastněných měla nakonec ohromný úspěch.

 
Features

Thinkgeek

Po skončení Bedny jsme s kamarády stále přemýšleli, co s kostičkou udělat dál a rozhodli jsme se vytvořit verzi, která by byla bližší širšímu okruhu lidí a ne jen těm, co hrají šifrovací hry. Původní kostička komunikovala jen pomocí morseovy abecedy a tomu ne úplně každý rozumí.

 
Features

Výsledek byl docela zajímavý, kostička začala mluvit, hrát, zpívat a čtyři LED se několikanásobně rozrostly. Ale to nejlepší jsme na ní nechali, nemá žádné tlačítko a ovládá se jenom pohybem. Tak si člověk i trochu zacvičí, když si s ní hraje.

Měli jsme čtyři prototypy a přemýšleli co dál. Kickstarter? Nějaký sponzor? V únoru 2012 jsme s kolegou vyrazili do New Yorku, kde jsme navštívili TOY FAIR 2012. Na veřejnosti uzavřené konferenci o hračkách jsme kostičku ukázali několika větším výrobcům, jestli by do ní nechtěli investovat.

Měli jsme velké štěstí. Brzy se zalíbila firmě ThinkGeek, která se po delším jednání v následujících měsících rozhodla zkušebně investovat do výroby tisíce kusů pro americký trh. A to byl začátek FUTURO CUBE.

 
Features

RUBIK’S FUTURO CUBE

Koncept FUTURO CUBE se krátce na to velmi zalíbil firmě SevenTowns, která je vlastníkem práv na Rubikovu Kostku a po několika jednáních jsme se dohodli, že se FUTURO CUBE změní na Rubik’s Futuro Cube, což je pro nás ohromná čest a vážíme si toho, že jsme se mohli spojit s tímto jménem.

Přejeme Vám, aby se Rubik’s Futuro Cube líbila i Vám a že se brzy začnou objevovat zajímavé hry, které naprogramují hráči sami ve vývojovém prostředí, které jsme připravili.

Více se ještě dozvíte zde.

 Hry a hlavolamy - Maloobchod, hlavolamy, deskové hry, ježek v kleci, rubikova kostka, puzzle, šachy, dřevěné hlavolamy. Osobní odběr po dohodě na telefonu 608702146
Nabídka obchodu
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Ověřeno zákazníky
 • 25.05.2017 eSTe
  Perfektní servis
 • 19.05.2017 kamibe
  Měla jsem zálusk na nějaký hlavolam, a protože v našem městě bylo místo, kam jsem mohla zajít, zrušeno, obrátila jsem se na internet. Osobně bych raději zašla do kamenného obchodu. Nákup přes net má výhodu, že ho mohu provést kdykoli, i v pozdních nočních hodinách.
 • 13.05.2017 jolana
  dostala jsem jinou barvu výrobku,než tu co jsem si objednala
 • 25.04.2017 Anonymní
 • 03.04.2017 BLfyzio
  Maximální spokojenost, všem doporučuji!

Další recenze našich zákazníků

Hry a hlavolamy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 608 702 146

E-mail: jflejberk@seznam.cz

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Sledování zásilekPlatby

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací