0,00 Kč

Mezinárodní Setkání sběratelů hlavolamů neboli International Puzzle Party 1

Vloženo: 14. 02. 2018

Pouze pozvaní sběratelé se mohou zúčastnit tohoto setkání týkajícího se mechanických hlavolamů.

 

Tento článek byl přeložen z originálu Solving the Mystery of the Secret International Puzzle Party od Eric Grundhauser z 23. Září 2016. Originál je dostupný na https://www.atlasobscura.com/articles/solving-the-mystery-of-the-secret-international-puzzle-party

 

Typicky vypadající stůl na mezinárodním IPP 2016 (International puzzle party) (Foto: Sbírka mechanických hlavolamů Jerryho Slocuma / použito se svolením)

 

Každý rok se na předem určeném místě pořádá IPP. Nadšenci, výrobci a sběratelé se společně setkají, aby prezentovali nejnovější nápady a výtvory v oblasti mechanických záhad. Od složitých hlavolamů jako hlavolamy důmyslně vložené do skleněných lahvích až po jednoduché skládací hry. IPP je místem, kde najdete některé z nejvýznamnějších výrobků světových tvůrců hlavolamů. Zúčastnit se mohou pouze pozvaní sběratelé a nadšenci.

 

V minulém století se zrodila oddaná kultura sběratelů kolem her a hlavolamů  jako jsou Rubikovy kostky a další mechanické hříčky. Nicméně až po založení sběratelských setkání se tato nesourodá skupina fanoušků měla možnost potkat a sdílet své nápady. „Řešení hlavolamů, i když to zní jako zážitek pouze pro jednoho, však opravdu není," říká Nick Baxter, kapitán amerického hlavolamového týmu a současný ředitel a organizátor IPP. „Je to skutečně sdílený zážitek a lidé, kteří mají rádi hlavolamy, zde rádi sdílí své zkušenosti."

 

IPP se poprvé konalo v roce 1978. Známý sběratel Jerrym Slocum ho uspořádal ve svém obývacím pokoji pro vybrané sběratele. Po tomto prvním shromáždění podobně smýšlejících sběratelů, pokračoval Slocum v každoročním pořádání této akce a návštěvnost narůstala, IPP začalo být proslulé mezi sběrateli a lákalo lidi z celého světa, aby přišli a vzájemně si vyměňovali své hlavolamy. „Setkání získalo mezinárodní reputaci" říká Baxter. „Pořádalo se v Los Angeles a lidé přicházeli až z Japonska a Evropy."

 

Setkání sběratelů začalo být pořádáno různými lidmi po celé planetě. Deváté IPP bylo prvním, které se konalo mimo USA, konalo se v Tokiu, a každý rok od té doby se místo IPP mění, podle daného principu, a to jeden rok Amerika, druhý rok Asie či Austrálie a třetí rok Evropa.  

 

V roce 1999 na 19. setkání poprvé přijel i přední český sběratel RNDr. Jaroslav Flejberk a od té doby se snaží každoročně tato setkání navštěvovat. V roce 2008 se také podílel na organizaci setkání v Praze, které se setkalo s mimořádným úspěchem, vzhledem k počtu sběratelů a skvělého programu.

 

„Rozlámané sušenky (Broken Biscuits)” od JinHoo Ahn (Foto: s laskavým svolením sběratelů hlavolamů)

 

Další část bude zveřejněna 21. února 2018Hry a hlavolamy - Maloobchod, hlavolamy, deskové hry, ježek v kleci, rubikova kostka, puzzle, šachy, dřevěné hlavolamy. Osobní odběr po dohodě na telefonu 608702146
Nabídka obchodu
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Ověřeno zákazníky
 • 22.02.2018 Anonymní
  Přehlednost. Rychlost.
 • 14.02.2018 Anonymní
  Velký výběr ! Kvalitní výrobky! Ježek v kleci je úžasný !!!
 • 04.02.2018 milin
 • 31.01.2018 Anonymní
  Zboží přišlo v pořádku a funkční.
 • 24.01.2018 Václav
  včasné informování rychlost dodání zboží

Další recenze našich zákazníků

Hry a hlavolamy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 608 702 146

E-mail: jflejberk@seznam.cz

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Sledování zásilekPlatby

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací