0,00 Kč

Rubik's Futuro Cube

Vloženo: 05. 11. 2013

Historie

Features

BEDNA 2009

Všechno začalo v roce 2009, kdy skupina kamarádů spojená s firmou PRINCIP připravovala pražskou šifrovací hru BEDNA. Bedna je venkovní hra pro 5-ti členné týmy, která je založena na jednoduchém principu. Tým dorazí na stanoviště, kde získá šifru a pokud ji vyřeší, získá polohu další šifry. Bedna se od podobných her liší v tom, že hráče provází po celou dobu hry nějaký fyzický, většinou dřevěný hlavolam, který je do celé hry zakomponován. V roce 2009 jsme chtěli vymyslet něco speciálního. Něco, co si nikdo nedokázal ani představit. Něco, co by bylo originální nejen z pohledu minulých ročníků, ale i z pohledu všech jiných šifrovacích her.

 
Features

V době přípravy hry jsme ve společnosti PRINCIP zkoumali možnosti nových miniaturních elektronických akcelerometrů a vyvíjeli systém pro klasifikaci pohybů pacientů po úrazech a jiných traumatických událostech. Vzhledem k našim zkušenostem s návrhem elektroniky nás napadlo sestavit elektronický hlavolam v podobě malé bílé kostičky (kvůli jménu hry jsme jí začali říkat Bednička), která reagovala na pohyb a byla schopna zpětně komunikovat pomocí pípání a čtyř LED. Aniž bychom tehdy tušili, jednalo se o prvního jednoduchého předchůdce Rubik’s Futuro Cube.

Hráče tato kostička provázela po cca 24 hodin hraní hry, během které museli s kostičkou řešit asi 9 úloh. U zúčastněných měla nakonec ohromný úspěch.

 
Features

Thinkgeek

Po skončení Bedny jsme s kamarády stále přemýšleli, co s kostičkou udělat dál a rozhodli jsme se vytvořit verzi, která by byla bližší širšímu okruhu lidí a ne jen těm, co hrají šifrovací hry. Původní kostička komunikovala jen pomocí morseovy abecedy a tomu ne úplně každý rozumí.

 
Features

Výsledek byl docela zajímavý, kostička začala mluvit, hrát, zpívat a čtyři LED se několikanásobně rozrostly. Ale to nejlepší jsme na ní nechali, nemá žádné tlačítko a ovládá se jenom pohybem. Tak si člověk i trochu zacvičí, když si s ní hraje.

Měli jsme čtyři prototypy a přemýšleli co dál. Kickstarter? Nějaký sponzor? V únoru 2012 jsme s kolegou vyrazili do New Yorku, kde jsme navštívili TOY FAIR 2012. Na veřejnosti uzavřené konferenci o hračkách jsme kostičku ukázali několika větším výrobcům, jestli by do ní nechtěli investovat.

Měli jsme velké štěstí. Brzy se zalíbila firmě ThinkGeek, která se po delším jednání v následujících měsících rozhodla zkušebně investovat do výroby tisíce kusů pro americký trh. A to byl začátek FUTURO CUBE.

 
Features

RUBIK’S FUTURO CUBE

Koncept FUTURO CUBE se krátce na to velmi zalíbil firmě SevenTowns, která je vlastníkem práv na Rubikovu Kostku a po několika jednáních jsme se dohodli, že se FUTURO CUBE změní na Rubik’s Futuro Cube, což je pro nás ohromná čest a vážíme si toho, že jsme se mohli spojit s tímto jménem.

Přejeme Vám, aby se Rubik’s Futuro Cube líbila i Vám a že se brzy začnou objevovat zajímavé hry, které naprogramují hráči sami ve vývojovém prostředí, které jsme připravili.

Více se ještě dozvíte zde.

 Hry a hlavolamy - Maloobchod, hlavolamy, deskové hry, ježek v kleci, rubikova kostka, puzzle, šachy, dřevěné hlavolamy. Osobní odběr po dohodě na telefonu 608702146
Nabídka obchodu
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Ověřeno zákazníky
 • 09.10.2018 Anonymní
  bezproblémový nákup
 • 02.10.2018 Anonymní
 • 29.09.2018 Anonymní
  S obchodem jsem velmi spokojen.Komunikace s obsluhou je výborná.Zboží je v čas expedováno a odesláno, a tak i netrpělivý zákazní může být plně uspokojen, pokud nezklame dopravce. Děkuji.
 • 24.09.2018 Anonymní
 • 18.09.2018 Anonymní
  Super rychlá dodávku :o)

Další recenze našich zákazníků

Hry a hlavolamy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 608 702 146

E-mail: jflejberk@seznam.cz

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Ochrana osobních údajů

Sledování zásilekPlatby

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací