0,00 Kč

Tangram - nejstarší mechanická hádanka

Vloženo: 27. 08. 2012

Tangram
Velmi starý hlavolam, který si můžete v případě „nejvyšší nouze“ (třeba když se děti nudí za deště někde na chalupě) vyrobit i ze čtverce tvrdého papíru. Čtverec je základní tvar, který lze ze sedmi dílků (tzv. tanů) složit. Tvary dílků jsou jednoduché – jde o celkem 5 trojúhelníků (2 velké, 1 střední a 2 malé), jeden čtverec a jeden rovnoběžník. Pro snadnější přemísťování dílků ovšem doporučujeme pořídit si "trvanlivější" verzi, nejraději ze dřeva.

Tento hlavolam pochází z Číny a pod názvem „čínský hlavolam“ se po Evropě a Americe rozšířil v 19. století. Jeho dílky lze poskládat skutečně na mnoho způsobů, vycházet můžete z různých návodů (knihu s nimi najdete i v naší nabídce). Sestavovat vzorové tvary připomínající postavy, zvířata, stavby apod. můžete jak zkoušet sami, tak je možné v této činnosti s někým soupeřit. Případně lze popustit uzdu fantazii a ostatní mohou hádat, co složený tvar znázorňuje.

Zajímavým zážitkem je pro děti možnost pracovat s velkými díly, fotografie jsou z únorové „hlavolamové“ akce v jednom z pražských obchodních center.

V nabídce našeho obchodu najdete mj. tangram vyrobený z několika barevně odlišných druhů dřeva. Jeho dílky nikam nezapadnou, omylem je nevyluxujete a snadno se nezničí. Lze ho věnovat jako netradiční dárek či pozornost, využití jistě najde nejen v rodinách s dětmi, ale i jako zajímavá dekorace do moderního interiéru, která může pomoci rozproudit společenskou zábavu.
Nabízíme i speciální velkou stolní verzi s barevně odlišenými dílky, která je vhodná např. pro názorné využití ve větších skupinách.

(c) 2012 Lada Sitová

Hry a hlavolamy - Maloobchod, hlavolamy, deskové hry, ježek v kleci, rubikova kostka, puzzle, šachy, dřevěné hlavolamy. Osobní odběr po dohodě na telefonu 608702146
Nabídka obchodu
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Ověřeno zákazníky
  • 11.07.2020 Anonymní
  • 06.07.2020 Anonymní
  • 21.06.2020 Anonymní
  • 16.06.2020 Anonymní
  • 12.06.2020 Anonymní

Další recenze našich zákazníků

Hry a hlavolamy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 608 702 146

E-mail: jflejberk@seznam.cz

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Ochrana osobních údajů

Sledování zásilekPlatby

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací