0,00 Kč

GIPF hra

Hodnocení produktu zákazníky:

 •  
0%
GIPF je společenská strategická hra pro dva hráče založená na klasickém konceptu
Značka: Made in EU
Záruka: 24 měsíců
Doprava: Ceník dopravného
Dostupnost: Skladem
Vaše cena:
585,00
Objednat:
 

Autor: Kris Burm

Doporučený věk:9+

Doba hry: 30 minut

Počet hráčů: 2

GIPF je první z řady luxusně provedených abstraktních her na šestiúhelníkových hracích deskách nazvané Project GIPF od belgického autora Krise Burma. Tento projekt je atypický tím, že autor na začátku v roce 1994 vyhlásil, že bude postupně každý rok vydávat novou hru z této série. Série je již ukončena a kromě GIPFu obsahuje také hry TAMSK, ZČRTZ,DVONNPÜNCTYINSH a poněkud opomíjený TZAAR.

GIPF je strategická hra pro dva hráče založená na jednoduché myšlence: během tahu hráči pokládají své kameny, nazývané GIPFy, na hrací desku, dokud nedosáhnou minimálně čtyř kamenů stejné barvy v řadě. V tom okamžiku hráč odstraní svou čtvrřici a také zajme všechny protihráčovy kameny, které prodlužují onu řadu. Tím se hráči vzájemně připravují o hrací kameny a tedy i o manévrovací možnosti. Tento princip zajímání kamenů pokaždé úplně změní situaci na herní desce. Jakmile hráč nemá žádný volný kámen, který by mohl přiložt do hry, prohrává.

Hrací deska je šestiúhelníková se stranou dlouhou 4 body. Mimo hrací desku leží na každé straně 5 vstupních bodů. Na ně vždy hráč položí svůj kámen a vsune jej po čáře do hrací desky. Kámen před sebou vytlačí všechny kameny, které by mu stály v cestě. Není ale možno tímto způsobem vytlačit žádný kámen mimo hrací desku.

Záměrem je postupně vytvářet na desce řady z alespoň čtyř kamenů a zajímat soupeřovy kameny, dokud protihráči nezbude v zásobě žádný kámen, které by mohl přiložit do hry. Není podstatné který z hráčů tuto čtveřici vytvořil. Často se stává, že hráč záměrně vytvoří čtveřici ze soupeřových kamenů a tím oslabí jeho sílu na ploše.

Základním pravidlem je, že na ploše nesmí zůstat řada 4 nebo více kamenů stejné barvy. Čtveřice i s případnými zajatci se vždy odstraňuje ihned po vytvoření. Odebrání čtveřice není bráno jako samostatný tah. Pokud bílý černému vytvoří čtveřici, černý ji odebere a poté se dostává na tah, tedy vsunuje jeden černý kámen zpět do hry. Když v jednom tahu vzniknou dvě propojené čtveřice stejné barvy, majitel dané barvy se rozhodne, kterou z nich si chce vzít. Jestliže jedním posunutím vzniknou na desce čtveřice obou barev, první odebírá svou čtveřici hráč, který ji způsobil. Pokud i po odebrání zůstává soupeřova čtveřice na ploše, soupeř si ji dle běžných pravidel odebere a pokračuje ve hře. 

Hra má jednoduchá pravidla a velkou dynamiku danou právě neustálými změnami počtu a rozmístění GIPFů na ploše. Pro úspěšnou partii je nezbytná představivost a přemýšlení na několik dalších tahů dopředu. Nevyrovnanou sílu hráčů lze velmi efektivně korigovat počtem hracích kamenů na začátku hry, protože ztráta 2 GIPFů je skutečně výrazným handicapem.

Chcete-li se zeptat prodejce na informace k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář.
Odpověď Vám bude zaslána na emailovou adresu, kterou uvedete.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Hry a hlavolamy - Maloobchod, hlavolamy, deskové hry, ježek v kleci, rubikova kostka, puzzle, šachy, dřevěné hlavolamy. Osobní odběr po dohodě na telefonu 608702146
Nabídka obchodu
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Ověřeno zákazníky
 • 04.11.2019 Anonymní
  Bleskové dodání
 • 29.10.2019 Anonymní
  rychlý, spolehlivý,originální zboží
 • 19.10.2019 Anonymní
 • 22.09.2019 Anonymní
  Rychle dodanie,tovar doruceny v bezchybnom stave a kvalitne zabaleny. Velka spokojnost z mojej strany
 • 20.09.2019 Anonymní

Další recenze našich zákazníků

Hry a hlavolamy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 608 702 146

E-mail: jflejberk@seznam.cz

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Ochrana osobních údajů

Sledování zásilekPlatby

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací