0,00 Kč

Fisher cube - Fisherova kostka 3 vrstvy

Hodnocení produktu zákazníky:

  •  
0%
Velmi pěkná rotační záležitost. Obtížnost spíše těžší.
Značka: Made in China
Obj. kód: REGÁL 3 SKŘ
Záruka: 24 měsíců
Doprava: Ceník dopravného
Dostupnost: Skladem
Vaše cena:
249,00
Objednat:
 

Standardní Rubikova kostka, má tvar krychle a střed, který se otáčí kolem tří na sebe kolmých os. Principem je, že se krychle otáčí kolem středu. Osy středu jsou tedy v úhlu 90° a zachovávají symetrii krychle. Při otáčení částmi kostky vždy udržuje tvar krychle.

 

Fisherova kostka má jednu stranu otočenou o 90 °. Pohyb je tak symetrický okolo středu, ale ne na stranách kostky. Fisherova kostka má stejný střed jako Rubikova kostka a také tvar krychle. To, co dělá Fisherovu kostku obzvláště zajímavou je to, že se krychle otáčí kolem středu tak, že symetrie úhlů středu neodpovídá symetrii osám pláště krychle. Ve Fisherově kostce prochází pouze jedna osa středu protější stranou krychle. Pokud otáčíme stranu kostky kolem osy o 180°, posunujeme strany z roviny do roviny a krychle si stále zachovává svůj tvar. Avšak pokud otočíme stranu kostky o pouhých 90°, nedosáhneme rovnoměrnosti a výsledkem již není tvar krychle. Fisherova kostka Vás pěkně potrápí.

 

Navzdory zjevné složitosti rozložené Fisherovy kostky, problém jejího řešení je téměř totožný s Rubikovou kostkou. Existují jen zde dva rozdíly:

1. Na Rubikově kostce jsou plochy jednobarevné a nezáleží na jejich orientaci - což znamená, že není důležité, jestli je plocha vzhůru nohama, protože vypadá přesto stejně. Na Fisherově kostce však některé z těchto ploch odpovídají okrajovým kusům a je tedy nutné zajistit, aby byly umístěny na správném místě.

2. Na Rubikově kostce musí být všechny plochy barevně sjednoceny a umístěny správně, ale na Fisherově kostce některé z těchto okrajových ploch odpovídají středům, které nemusí být správně orientované. Tato situace vytváří zajímavou variantu. Při řešení Rubikovy kostky je úkolem správné otočení dvou přetočených okrajů, nebo možná čtyř. Nikdy nebude jen jeden přetočený krajní kus, to je nemožné. Na Fisherově kostce to však nastane ... nebo se alespoň zdá, že k tomu dojde. Když se zdá, že Fisherova kostka je vyřešena s výjimkou jedné přetočené strany, je to proto, že druhá přetočená část je středová.

Chcete-li se zeptat prodejce na informace k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář.
Odpověď Vám bude zaslána na emailovou adresu, kterou uvedete.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Hry a hlavolamy - Maloobchod, hlavolamy, deskové hry, ježek v kleci, rubikova kostka, puzzle, šachy, dřevěné hlavolamy. Osobní odběr po dohodě na telefonu 608702146
Nabídka obchodu
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

Ověřeno zákazníky
  • 14.09.2020 Anonymní
  • 03.09.2020 Anonymní
  • 31.08.2020 Anonymní
    Zbozi prislo rychlo a vse probehlo bez problemu.se zbozim jsem spokojena
  • 26.08.2020 Anonymní
  • 15.07.2020 Anonymní

Další recenze našich zákazníků

Hry a hlavolamy

Kontaktujte nás:

Telefon: +420 608 702 146

E-mail: jflejberk@seznam.cz

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Ochrana osobních údajů

Sledování zásilekPlatby

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací